,,Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy" cz. II

opublikowane: 23 cze 2017, 04:55 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 25 cze 2017, 04:17 ]

,,Zdrowe zęby mamy..."

W drugiej części realizowanego przez naszą placówkę Przedszkolnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy" pod hasłem: ,,Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy", nauczyciele z grup biorących udział w tymże przedsięwzięciu (grupy I-VII), zostali poproszeni o przeprowadzenie bądź zorganizowanie zajęć, których tematyka będzie dotyczyła kształtowania właściwych nawyków higienicznych oraz żywieniowych wpływających na zachowanie zdrowia jamy ustnej. W związku z dowolnością formy organizacji zajęć zgodną z inicjatywą nauczyciela, dzieci z grupy IV odwiedziły gabinet stomatologiczny. W pozostałych oddziałach zostały zainicjowane zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych metod oraz środków dydaktycznych. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie zarówno w zadaniach wymagających od nich większej koncentracji uwagi oraz wykorzystania zasobów zdobytej już wiedzy, jak i w formach ekspresji plastycznej. Teraz każdy przedszkolak już wie- ,,żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!" :)