Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy!

opublikowane: 6 kwi 2017, 03:59 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 6 kwi 2017, 08:46 ]
W bieżącym roku szkolnym nasza placówka bierze udział w kolejnej już edycji ,,Przedszkolnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy" organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Szczecinie pod hasłem: ,,Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy". W ramach tejże inicjatywy skierowanej do dzieci w wieku od 3 do 5 lat, 23. marca oddziały przy ul. Moniuszki, a 6. kwietnia oddziały w Szkole Podstawowej odwiedziła Pani Ania Szajdecka. W ramach programu przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną uwrażliwiającą na dbałość o higienę jamy ustnej, wymieniały się spostrzeżeniami, a następnie mogły przejść do praktyki i poćwiczyć jak w prawidłowy sposób należy czyścić  nie tylko zęby, ale również język. Dzieci wyposażone w taką wiedzę na pewno nie będą musiały obawiać się wizyty w gabinecie dentystycznym. Pani Ani serdecznie dziękujemy- za przekazaną wiedzę, cierpliwe odpowiadanie na licznie zadawane pytania i piękne kolorowanki, nawiązujące oczywiście do tematu spotkania :)