Zawsze bezpieczni

opublikowane: 22 wrz 2016, 07:59 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 22 wrz 2016, 08:00 ]

Zawsze bezpieczni

Taki właśnie temat podjęto na  spotkaniu przedszkolaków z przedstawicielem Straży Miejskiej.Dzieciaki przypomniały sobie podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia takich jak między innymi: rozmowy z nieznajomymi, zagubienie się i bezpieczna droga do przedszkola. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy nie ufać obcym, gdzie szukać pomocy w przypadku zgubienia się.  Przedszkolaki miały możliwość podzielenia się swą wiedzą na temat właściwych sposobów przechodzenia przez jezdnię, znajomości numerów alarmowych czy też zasad bezpiecznej zabawy. Niejeden chłopiec  z podziwem przyglądał się gościowi w mundurze, marząc o wcieleniu się w jego rolę.