Aktualności‎ > ‎

Żabki i Prosiaczki odwiedzają Komisariat Policji w Białogrdzie

opublikowane: 16 gru 2019, 02:18 przez Przedszkole Karlino
Żabki i Prosiaczki odwiedzają Komisariat Policcji

13. grudnia dzieci z grup Żabki oraz Prosiaczki odwiedziły odwiedziły mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.Funkcjonariusze oprowadzili karlińskich przedszkolaków po budynku pokazując jak wygląda praca policjantów. Dzieci zwiedzając komendę z zainteresowaniem przypatrywały się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.
Dzieci zobaczyły stanowisko dowodzenia białogardzkiej komendy, porozmawiały z Dyżurnym Jednostki o jego pracy. Odwiedziły także psy policyjne, przypomniano im jak mają się zachować, gdy w ich pobliżu znajdzie się obcy pies. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu Ruchu Drogowego co bardzo im się podobało. Pomieszczenie dla osób zatrzymanych budziło ogromne zainteresowanie. W wydziale kryminalnym dzieci zadawały mnóstwo pytań. Na pamiątkę tego spotkania dzieci mogły odbić swoje linie papilarne. Na koniec wycieczki było przewidziane zwiedzanie strzelnicy znajdującej się w budynku, co budziło spore emocje wśród dzieci. Spotkanie było również doskonałą okazją, aby zapoznać się z zasadami bezpiecznych zachowań na drodze, placu zabaw i w domu. Przypomniano również jak należy zachowywać się w kontakcie z osobami obcymi.