Żabki i Prosiaczki na wykopkach

opublikowane: 21 wrz 2017, 00:19 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 wrz 2017, 09:02 ]
Przedszkolaki na wykopkach

Żabki i Prosiaczki już w maju, odwiedzając przyjazną Zieloną Farmę w Żelimusze, zapoznały się z zawodem rolnika, wracając tam we wrześniu miały okazje wczuć się w jego rolę. Tematem przewodnim wycieczki był wszystkim znany ziemniak. Dzieci uczyły się, które zwierzęta są smakoszami ziemniaków, jak wygląda miejsce, gdzie ziemniaki rosną oraz poznały etapy wzrostu tego warzywa. Ale na tym nie koniec… Pracowite dzieci, niczym prawdziwi rolnicy, uczestniczyły w wykopkach. Wykopywały i dumnie chwaliły się swoimi zbiorami. Następnie otuliły ziemniaki folią i czekając, aż upieką się w ognisku przygotowywały ziemniaczki-cudaczki – fantazyjną pamiątkę z wycieczki.

Ps. Pieczone ziemniaki okazały się prawdziwym rarytasem i każdy młody rolnik prosił o dokładkę!