Zabawy w ramach innowacji- marzec

opublikowane: 9 kwi 2018, 11:02 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 9 kwi 2018, 11:16 ]

Przedszkolaki aktywnie spędzaliśmy czas i rozwijaliśmy swoje pasje:
  • Puchatki  podczas zajęć z innowacji w marcu poznawały wiosnę  poprzez działania, zabawę, ciekawe doświadczanie otaczającego świata oraz  wzbogacając słownictwo.  Poznały technikę  papieroplastyki - origami płaskie z koła, wysypywania kaszą i barwienie farbą, wyklejanie  z bibułowych kulek, uzupełnianie konturów plasteliną,  bawiły się  mieszając kolory oraz organizując zabawy tematyczne  do, których  wykorzystały umiejętności  manualno-konstrukcyjne, kreatywność  i  zdobytą wiedzę np. robimy zakupy.
  • Tygryski w ramach zajęć innowacyjnych między innymi sadziły owies.
  • Kłapouszki powitały wiosnę, a podczas zabaw wcielały się w zwierzątka z wiosennej łąki. Rozwijały wyobraźnię oraz ważną dla aktora umiejętność poprawnego wypowiadania się.
  • Pszczółki w marcu przygotowywały się do występu na uroczystość "Święta w każdym przedszkolu" ćwicząc wiosenną cza-czę oraz taniec z chustą "Wiosenne rytmy". Prowadzone były zajęcia metodą Doroty Dziamskiej, które pozwoliły na wykorzystanie radości oraz spontanicznej aktywności dzieci w trakcie zabaw. Ćwiczenia ruchowe wzbogaciliśmy o zabawy z pomponami.
  • Biedronki dzieci z grupy Biedronki, realizując innowacje pedagogiczną utrwalały swoje umiejętności matematyczne przeliczając  i porównując wielkościowo i liczbowo zbiory wiosennych kwiatów oraz świątecznych pisanek.
  • Kangurki tworzyły różnorodne formy przestrzenne. Poznały określenie kompozycja oraz zapoznały się z reliefem wklęsłym i wypukłym.
  • Króliczki w ramach innowacji pedagogicznej założyły wiosenny ogródek.
  • Prosiaczki w marcu poznały bohaterów książki H. Łochockiej ,,Wróbelek Elemelek". Inspirując się nowo poznaną literaturą, tworzyły własne ,,telemelefoniki", lepiły postaci z plasteliny oraz odrywały krótkie scenki teatralne.
  • Żabki , stosując gimnastykę twórczą Rudolfa Labana podczas ćwiczeń do muzyki rozwijały naturalną ruchliwość z użyciem gazet i wstążek.
  • Sówki w miesiącu marcu podczas zajęć z innowacji matematyczno-logicznej miały możliwość  doskonalić swoje umiejętności matematyczne korzystając z elementów metody Gruszczyk- Kolczyńskiej, pedagogiki zabawy oraz Klanzy. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.