Zabawy w ramach innowacji- maj

opublikowane: 7 cze 2018, 00:52 przez Przedszkole Karlino

Działania innowacyjne w miesiącu maju przebiegały następująco:
  • Puchatki wykonały następujące zadania :
    - bawiły się papieroplastyką,  ćwiczyły  przeliczanie;
    - lepiły z masy solnej;
    - malowały, odciskały- (tworzenie faktur na gładkiej powierzchni);
    - dekorowały i ozdabiały salę kwiatami z bibuły i papieru;
    - malowały  paluszkami na materiale;
    -ozdabiały mazakami makaron (różne wzory) i nawlekały na sznurek;
     -bawiły się w nowe zabawy „Gry i zabawy z całego świata”
    - rysowały kredą;
    -obserwowały i malowały w plenerze;
    -odbijały i tworzyły wzory ze sznurka;
  • Tygryski podczas wizyty na łące obserwowały przez lupę mlecz oraz dmuchały dmuchawce.
  • Kłapouszki zapoznały się z formą teatrzyku dziesięciu palców, odtwarzały zapamiętane scenki z poznanych bajek, wcielały się w rolę artysty-malarza, rozwijały ekspresję ruchową, słuchały i opowiadały bajkowe historie."
  • Pszczółki wykonywały prace plastyczne metodą Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej, bawiły się oraz tworzyły przy muzyce poważnej a kącik muzyczny wzbogaciliśmy o wirujące bębenki i muzyczne memory.
  • Biedronki rozwijały swoją kreatywność tworząc i utrwalając nazwy figur geometrycznych, rozwijały umiejętność liczenia poprzez zabawy z kostką oraz wykorzystanie tablicy multimedialnej, kształtowały pojęcia dotyczące orientacji w przestrzeni oraz w schemacie własnego ciała a także sprawdziły jak można jeszcze wykorzystać kawałek sznurka.
  • Kangurki rozwijały zainteresowania twórcze poprzez manipulację przedmiotami, a także konstruowały formy plastyczne z bioodpadów.
  • Króliczki zwiedziły Zieloną Farmę,  na której znajdowały się  różne ciekawe zwierzęta. Same sadziły kwiaty i zioła. Największą atrakcją była jazda na kucyku.
  • Prosiaczki w maju zakończyły przygodę z jednym z najsympatyczniejszych misiów- ,,Misiem Uszatkiem". Wymyślały własne przygody, których bohaterem był tytułowy Miś, tworząc książeczki, a następnie przedstawiając je na forum grupy. Wystawiały teatrzyki dla innych dzieci oraz wyrażały się poprzez ekspresję ruchową przy muzyce.
  • Żabki tworzyły prace plastyczne do utworu muzycznego oraz masowały się do muzyki.
  • Sówki realizując innowację matematyczno- logiczną poznały zapisy graficzne cyfr: 0, 10, wykonywały proste zadania matematyczne  w zakresie 10, przeliczały na konkretach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.