Zabawy w ramach innowacji- luty

opublikowane: 4 mar 2018, 09:18 przez Przedszkole Karlino

Przedszkolaki przez w dalszym ciągu twórczo się rozwijają. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej zostały podejmowane następujące działania:
  • Puchatki podczas zajęć z innowacji : malowały węglem, woskiem pianką do golenia, kredką świecową. Poznały technikę  papieroplastyki, collage, układania puzzli, mozaikę, lepienie plasteliny oraz bawiły się  " glutko-masą", w teatr, tańczyły i zdobywały nowe doświadczenia.
  • Realizując innowację pedagogiczną grupa Tygrysków pracowała nad budową wulkanu - pienistego potwora.
  • Kłapouszki wykonywały maski karnawałowe z różnorodnego materiału plastycznego. Poznawały także twórczość J. Brzechwy oraz J. Tuwima poprzez oglądanie teatrzyków w wykonaniu pań z grupy oraz zabawy specjalnie przygotowanymi kukiełkami.
  • Pszczółki poznały różne sposoby wydobywania dźwięku podczas gry na instrumentach perkusyjnych. Wyrabiały poczucie rytmu podczas zabaw muzyczno- ruchowych. Do ciekawych ćwiczeń i zabaw z przedmiotem niekowencjonalnym wykorzystaliśmy plastikowe butelki.
  • w ramach innowacji matematyczno-logicznej dzieci z oddziału V m.in. : wzmacniały umiejętność układania rytmów, klasyfikowania według określonej cechy,
    przeliczania, segregowania według uzgodnionej kolejności a także utrwalały kształty i nazwy figur geometrycznych.
  • Kangurki poznały wiele technik plastycznych takich jak między innymi: wydrapywanka, collage, rysunek lawowany. Przedszkolaki samodzielnie tworzyły różnorodne formy przestrzenne (statek kosmiczny, planety, dinozaury).
  • ,,Króliczki" zwiedziły pobliski zakład ,,HOMANIT". Tam dowiedziały się jak z drzewa produkuję się płyty, które następnie wykorzystuje się do produkcji mebli. Dodatkową atrakcją była ogromna waga, która zważyła całą grupę.
  • Prosiaczki w ramach innowacji odgrywały krótkie sceny teatralne w kilkuosobowych zespołach inspirowane m. in. baśniami ,,Królowa Śniegu" oraz ,,Pani Zamieć", a także wyrażały się poprzez ekspresję plastyczną.
  • Żabki w ramach innowacji w czasie warsztatów muzyczno- tanecznych śpiewały, uczyły się tańca śląskiego "Trojak", tworzyły własną muzykę i akompaniament z użyciem różnych instrumentów oraz bawiły się kostkami przy dziecięcej muzyce.
  •  Sówki realizując innowację matematyczno- logiczną utrwaliły sobie grę w domino, bawiły się figurami geometrycznymi elementami metody Gruszczyk- Kolczyńskiej, pedagogiki zabawy.