Zabawy w ramach innowacji- listopad

opublikowane: 5 gru 2017, 00:59 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 5 gru 2017, 02:16 ]

To już kolejny miesiąc realizacji innowacji pedagogicznej pt.„Rozwijamy dziecięce zdolności, zainteresowania i pasje” opracowaną przez Radę Pedagogiczną. Listopad upłynąl nam na nauce i beztroskiej zabawie i tak:
  • Puchatki rozwijały umiejętności manualne metodą integracji sensorycznej.
  • Kłapouszki oglądały wystawę lalek teatralnych w Centrum Kultury w Białogardzie oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-teatralne podczas uroczystości "Pasowanie na Kłapouszka".
  • Pszczółki w listopadzie odkrywały świat dźwięków poprzez improwizacje na instrumentach muzycznych. Samodzielnie wykonały własne flety a codzienne zabawy muzyczno-ruchowe rozwijały ich zdolności fizyczne i psychiczne oraz rozbudzały w nich wrażliwość, emocjonalność oraz empatię.
  • Króliczki miały okazję zapoznać się historią Karlina. Dzieci zwiedziły Wyspę Biskupią. Szczególnie zainteresowała Je  historia Zamku Biskupów Kamieńskich oraz fakt, że ich miasto dawniej nosiło nazwę Corlin.
  • Kangurki zapoznały się z różnorodnymi technikami plastycznymi tj. mozaika, relief wypukły, wydzieranka i wiele innych... Pracowały metodą Ruchu rozwijającego- Doroty Dziamskiej.
  • Prosiaczki zapoznały się z cyklem opowiadań M. Kownackiej ,,Razem ze słonkiem" oraz  książką ,,Miś Uszatek", do której wykonywały ilustracje do poszczególnych rozdziałów oraz plakat zachęcający inne grupy do przeczytania tejże literatury. Oglądały także wystawę lalek teatralnych w Centrum Kultury w Białogardzie.
  • Żabki improwizowały ruchem do muzyki instrumentalnej z użyciem chust metodą gimnastyki rytmicznej A. i M. Kniess'ów.
  • Sówki  rozwijały umiejętności matematyczne oraz umiejętność logicznego myślenia. Nauczyciele do zajęć wykorzystywali elementy metody Gruszczyk - Kolczyńskiej, pedagogikę zabawy.