Zabawy w ramach innowacji- kwiecień

opublikowane: 8 maj 2018, 00:55 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 7 cze 2018, 00:37 ]
 


Działania innowacyjne w miesiącu kwietniu przebiegały następująco:
 • Puchatki podczas zajęć  w dalszym ciągu poznawały  wiosnę  poprzez działania, zabawę, ciekawe doświadczanie otaczającego świata oraz  wzbogacając słownictwo. Dzieci uczestniczyły w kreatywnych zabawach z zastosowaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych. 
 • Tygryski lubią bawić się i wyżywać w biegach, skokach, rzutach, mocowaniu, tańcach. Ponieważ gry i zabawy wymagają różnych form ruchu, dzieci korzystają z nich w całej rozciągłości, wykazując szybkość, zręczność, celność i wytrzymałość.
 • Kłapouszki zapoznały się z formą sztuki teatralnej, jaką jest opera. Śpiewały piosenki solo i w duecie. Poznawały utwory literackie pisane prozą i wierszem. 
 • Pszczółki wykonały wstążki animacyjne, które wykorzystywały do interpretacji ruchowych przy muzyce klasycznej. Utrwalały układ choreograficzny, który zaprezentowały na uroczystości z okazji święta 3 Maja. Poznały instrumenty perkusyjne, drewniane.
 • Biedronki wykorzystując zabawy i doświadczenia matematyczne m.in porównywały ilość wody w butelkach, sprawdzały jak szybko atrament barwi wodę, doskonaliły umiejętność określania przedmiotów w przestrzeni, wzmacniały umiejętność przeliczania, sadziły cebulki, poznały odległą krainę "Figurolandię"
 • Kangurki kształtowały swoje zdolności twórcze wykonując prace plastyczne metodą ruchu rozwijającego D. Dziamskiej. 
 • Króliczki w ramach innowacji pedagogicznej pracowały z tablicą interaktywną. Na niej malowały obrazy, układały puzzle, tworzyły melodie oraz pisały i liczyły. Nauka na tablicy była świetną rozwijającą wszechstronnie zabawą.
 • Prosiaczki w ramach innowacji w kwietniu m. in. śledziły dalsze losy ,,Misia Uszatka", poznały kolejną postać- ,,Misia Coralgola" oraz utwory J. Brzechwy, do których indywidualnie stworzyły książeczkę z ilustracjami do wybranych przez siebie wierszy.
 • Żabki korzystając  z tematyki tygodnia - o Polsce i Unii Europejskiej, Żabki w rytm hymnu "Oda do radości" ​​
  ​tworzyły flagę UE za pomocą pastelowych kredek. ​Potem tylko gwiazdki - i gotowe!
 • Sówki na zajęciach z innowacji matematyczno- logicznej w maju wykonywały zegarki, uczyły się z jakich części jest zbudowany. Jak działa zegar. Odmierzały czas, jak również za pomocą cyferek uczyły się dodawać i odejmować. Wykorzystaliśmy w zabawach elementy metody Gruszczyk- Kolczyńskiej, metodę Klanzy i pedagogikę zabawy.
Comments