Zabawy badawcze z wodą

opublikowane: 30 lis 2016, 07:20 przez Przedszkole Karlino

Zabawy badawcze z wodą

Dzieci z natury są bardzo ciekawe świata. Warto więc wykorzystać ich chęć do nauki i zaproponować im przeprowadzenie naukowych eksperymentów. Przedszkolaki z grup Maleństwa i Kangurki biorą udział w innowacji pedagogicznej pt. Akademia eksperymentów. Celem akcji jest rozwijanie zdolności poznawczych dzieci oraz zaspokajanie ich naturalnej ciekawości świata. Maluchy próbowały samodzielnie poznać właściwości wody:sprawdzały "Co pływa, co tonie", mieszały kolory, były świadkiem "erupcji wulkanu", sprawdzały rozpuszczalności substancji, tworzyły bańki mydlane oraz samodzielnie badały jaki kształt unosi się na powierzchni wody. Nad bezpieczeństwem badań czuwały Panie, które na potrzeby projektu wcieliły się w postać naukowca.