Zabawy badawcze z piaskiem

opublikowane: 27 paź 2016, 09:35 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 27 paź 2016, 09:37 ]
Zabawy badawcze z piaskiem
„Puchatki” uczestniczyły w zabawach badawczych z piaskiem, które miały na celu określenie jego właściwości. Do obserwacji posłużyła lupa, która wzbudziła w dzieciach ogromne zainteresowanie.
Przy pomocy lupy dzieci miały okazję obserwować cząsteczki ziarenek piasku. Przesypywały, dotykały, porównywały piasek suchy i mokry, twardy, ciężki, zimny, bawiły się. Przedszkolaki rozmawiały na temat wrażeń dotykowych. Wsypując do naczynia na zmianę warstwę suchego i mokrego piasku, dzieci tworzyły „piaskowy przekładaniec”. Rozwijając umiejętności manualne i wyobraźnię, dzieci rysowały palcem wzory na piasku, a potem wykonały „piaskowe obrazki”. Kontakt ze specyficzną fakturą piasku jest dla dzieci nowym doświadczeniem.