Wycieczka grupy Pszczółki do Zakładu Homanit

opublikowane: 23 kwi 2019, 01:10 przez Przedszkole Karlino
W dniu 17 kwietnia przedszkolaki z grupy Pszczółki dzięki zaproszeniu i organizacji spotkania przez mamę Mateusza panią Magdę wybrały się na wycieczkę do Zakładu Homanit w Karlinie– producenta płyt drewnopochodnych. Po dotarciu na miejsce powitał nas pan Piotr- kierownik wycieczki, który oprowadził nas po terenie zakładu jak i po halach opowiadając o procesie powstawania płyt – od drewna po gotowy produkt. Dzieci miały również okazję z bliska zobaczyć maszyny, porozmawiać z panem strażakiem oraz poczuć się jak operatorzy wózka widłowego. Przedszkolaki bardzo chętnie zdobywały wiedzę i oglądały proces produkcji płyt. Podczas takich wyjść dzieci mają okazję poznać osoby reprezentujące różne zawody i ich specyfikę pracy. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie za zorganizowanie wycieczki i poświęcony czas, a panu Piotrowi za wspaniałe oprowadzenie przedszkolaków po zakładzie.