Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Skansenu Chleba

opublikowane: 21 paź 2019, 10:00 przez Przedszkole Karlino
Skansen Chleba
W dniu 21.10.19. dzieci z grup "Pszczółki" i "Sówki" odbyły wycieczkę do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Na miejscu czekało na nas wiele niespodzianek . Już na samym początku zajadaliśmy pyszną pizzę wypiekaną w 200 letnim piecu. Skansen Chleba to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce, a tradycja wypiekania chleba w naszym kraju nie ma sobie równej na całym świecie, o czym mieliśmy okazję się przekonać. Dzieci mogły zwiedzić Skansen, obejrzeć wszystkie znajdujące się w nim narzędzia i przyrządy. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o historii piekarnictwa i zapoznały się ze sposobem wypieku chleba.  Największą atrakcją wycieczki było samodzielne formowanie ciasta na chlebek przez dzieci, który zaraz po upieczeniu, jeszcze cieplutki i pachnący zabraliśmy ze sobą do domu.