Wycieczka do Placówki Wsparcia Dziennego

opublikowane: 16 maj 2018, 00:35 przez Przedszkole Karlino

Przedszkolaki z grupy Pszczółki na zaproszenie Rodziców naszego kolegi Janka wybrały się na wycieczkę do SOS Wioski Dziecięcej, aby poznać pracę Stowarzyszenia prowadzącego Program Umacniania Rodzin. Pani Karolina i Pan Michał prowadzą Placówkę Wsparcia Dziennego na terenie gminy  Karlino. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat wykonywanej pracy, dzieci dowiedziały się kim jest pracownik socjalny a czym zajmuje się pedagog. Następnie zwiedziliśmy budynek świetlicy, po czym przystąpiliśmy do warsztatów plastycznych, gdzie na dzieci czekało zadanie wykonania "Super bohatera".  Ileż radości sprawiło dzieciom projektowanie ubrania dla swojego bohatera z różnorodnych materiałów plastycznych. Po owocowym poczęstunku spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem. Dziękujemy Rodzicom Janka za wspaniale przygotowane spotkanie i poświęcony czas.