Wycieczka Biedronek do Środowiskowego Domu Samopomocy

opublikowane: 9 lis 2018, 10:03 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 18 lis 2018, 09:27 ]
Wycieczka Biedronek
Wycieczka Biedronek część 2
8.11.18r. Ahh co to był za dzień. Tego dnia Biedroneczki zjadły śniadanie wcześniej niż zwykle by wcześnie rano wyruszyć na wycieczkę do Koszalina. Miejscem docelowym był Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie udaliśmy się na zaproszenie mamy Stasia. Pani Renata przywitała nas, jako Pani Lato. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszym zadaniem było wydostanie z szafy Pani Jesieni. By to uczynić dzieci musiały pokonać 5 konkurencji i zdobyć klucze do szafy. Gdy to się udało wykonaliśmy wspólnie z Panią Jesień cebulowe ludziki. Myśleliśmy, ze to koniec atrakcji, lecz okazało się, że to dopiero początek. Udaliśmy się do pracowni gospodarstwa domowego, gdzie dzieci samodzielnie ozdobiły pierniczki. Nie da się ukryć, że były bardzo apetyczne, gdyż nie wszystkie dojechały do przedszkola . Na zakończenie czekały na nas jeszcze zadania w pracowni ceramicznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej gdzie z wielką radością dzieci lepiły z gliny piękne cuda. Na zakończenie przekazaliśmy wielkie podziękowania za gościnę i pięknie przygotowane zajęcia. My również otrzymaliśmy coś pysznego i ładnego - podziękowanie wisi dumnie na drzwiach naszej sali. Emocje po wizycie długo opadały, w autobusie dyskusji nie było końca. Okazała się to dla nas trudna lekcja tolerancji, gdyż niektóre dzieci miały pierwszy kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Egzamin dla dzieci zdany na 6! Pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Długo będziemy ten dzień wspominać.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Pracowników i Podopiecznych ŚDS w Koszalinie.