Wizyta w Straży Pożarnej

opublikowane: 13 maj 2018, 22:51 przez Przedszkole Karlino

Wycieczki do Straży Pożarnej stały się już  u nas w Przedszkolu tradycją.  Co roku  wiosną,  nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 8 maja
 dzieci z grupy "Pszczółki" odwiedziły remizę strażacką w Karlinie. Przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego, próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru oraz przejażdżka ratowniczym quadem. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.