Wizyta Pani Doktor

opublikowane: 28 lut 2018, 10:43 przez Przedszkole Karlino

W trosce o wzbogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu, w przedszkolu podejmuje się wiele działań mających na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania podstawowych zasad zdrowego stylu życia. Naszych przedszkolaków z grup Pszczółki i Biedronki w celu budowania świadomości prozdrowotnej odwiedziła pani doktor Paulina Kulik. Pani doktor
 w bardzo prosty i ciekawy sposób przeprowadziła pogadankę na temat zdrowia i zaufania, jakim należy obdarzyć lekarzy. Nasz gość przyniósł ze sobą wiele ciekawych urządzeń, które zaciekawiły dzieci, jak: stetoskop, szpatułki, otoskop, ciśnieniomierz. Dzieci mogły posłuchać  bicia swego serduszka przez słuchawki przełamując w ten sposób strach dzieci przed wizytą u lekarza. Tego dnia na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, otóż w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pani Kasia, pani Asia wraz z zaproszonym gościem odegrały inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Żaba". Bardzo dziękujemy raz jeszcze za tak wiele cennych informacji i doświadczeń, które przeżyliśmy podczas tego spotkania.