Walentynki

opublikowane: 14 lut 2018, 10:00 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 16 lut 2018, 06:43 ]

Walentynki

Walentynki dla chłopaka i dziewczynki.

Walentynki – to dzień, w którym obdarowuje się osobę lubianą, kochaną drobnymi upominkami tzw. „walentynkami”. A najczęściej wręcza się serduszka, jako symbol miłości. Dziś przedszkolaki miały możliwość poznać specyfikę tego święta. Dzieci dowiedziały się kim był Św. Walenty i którego dnia obchodzimy walentynki. Z uwagi na dużą ilość nagromadzonych upominków walentynkowych w sali organizowano wystawę serc przyniesionych przez dzieci. Nie zabrakło wesołych zabaw i wierszyków. Najbardziej spodobał się ten: ”Dzisiaj będzie draka, prześlę ci buziaka”.  Przedszkolaki wykonały również samodzielnie walentynkę dla tych, których kochają najbardziej – swoich rodziców.