Uczymy Dzieci Programować

opublikowane: 5 paź 2018, 01:37 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 5 paź 2018, 03:57 ]
Przedszkolaki z oddziału VII rozpoczęły we wrześniu swoją przygodę z ogólnopolskim programem edukacyjnym "Uczymy Dzieci programować." Brzmi skomplikowanie jednak okazało się, że odczytywanie zakodowanych informacji czy tworzenie kodu- drogi za pomocą strzałek kierunkowych z warunkiem lub bez wcale nie jest takie trudne. W każdą środę przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach rozwijając umiejętność pracy zespołowej oraz logicznego, algorytmicznego myślenia. Czas na październikowe zajęcia a w nich m.in. "EU Code Week" czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.