Święta w każdym przedszkolu

opublikowane: 23 mar 2018, 10:19 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 23 mar 2018, 10:24 ]

Święta w każdym przedszkolu

,,Święta w każdym przedszkolu" to coroczne spotkanie wielkanocne organizowane w tym roku przez Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Karlinie. Kultywowanie w przedszkolu tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Święta i związane z nimi zwyczaje są źródłem radości, wzruszeń, niezwykłych przeżyć oraz świadectwem łączących nas więzi. Celem przedsięwzięcia jest zatem przede wszystkim podtrzymywanie tradycji wielkanocnych oraz zaciśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi na terenie gminy Karlino. 23. marca 2018 r. najmłodsi mieszkańcy naszej gminy - dzieci z małych przedszkoli z Daszewa, Karścina, Karwina oraz z gospodarze tegorocznej imprezy, spotkali się wspólnie w Homanit Arena w Karlinie. Przedszkolaki pod czujnym okiem swoich nauczycielek przygotowały bogaty program artystyczny. Przedszkole w Karlinie reprezentowała grupa ,,Pszczółki" wraz z wychowawczynią P. Agatą Wojdą. Uświetnieniem uroczystości były wspólne zabawy z niezwykle energicznymi wielkanocnymi zajączkami, które zadbały o to, by nasi najmłodsi nie mogli narzekać na nudę. Były zatem wspólne pląsy przy muzyce oraz iście świąteczne konkurencje z pisankami. Dzieci podczas wymyślnych konkurencji wspierali goście, którzy ochoczo przyłączyli się do wspólnej zabawy. Dla zregenerowania sił dla dzieci oraz zaproszonych gości został przygotowany poczęstunek. Kiedy już wszyscy nabrali nowych sił, tym razem dla dzieci atrakcje przygotowały dwie urocze prowadzące- kurka oraz kaczuszka. Dzieci miały możliwość nie tylko wyrażenia się poprzez ekspresję ruchową, ale także w zabawach plastycznych. Kulminacyjnym zadaniem było stworzenie kurczaka z różnorodnego materiału. Wszyscy, choć nieco zmęczeni, wyszli z uroczystości uśmiechnięci, a ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz dorosłych.