Światowy Dzień Uśmiechu

opublikowane: 9 paź 2016, 10:56 przez Przedszkole Karlino
Dnia 7 października wychowankowie najmłodszej grupy „Maleństwa” wraz z paniami obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to tradycyjnie obchodzone jest w pierwszy piątek października, a jego symbolem jest po prostu żółta, uśmiechnięta buzia.
„Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” – to hasło towarzyszyło nam przez cały dzień podczas wspólnych zabaw. Dzieci uczyły się rozpoznawać i określać stany emocjonalne.
Wszyscy starali się utrzymywać radosny nastrój. Po zajęciach przedszkolaki z paniami wybrały się do pani Grażynki i pani Gosi-dyrekcji przedszkola, aby wręczyć uśmiechnięte buźki. Panie oczywiście odwdzięczyły się pięknymi uśmiechami i poczęstowały słodkim małym co nie co.
Przedszkolaki zwiedziły również sale przedszkolne na górze placówki. Następnie wybrały się na spacer z własnoręcznie wykonanymi rekwizytami, podczas którego wręczały słoneczka życząc dużo uśmiechu. Wychowankowie chcieli sprawić radość innym i zachęcać do częstego bezinteresownego uśmiechu i radości życia.

Akcja się udała! Przechodnie chętnie przystawali, rozmawiali z nami, a co ważne odwdzięczali się uśmiechem. Na zakończenie tego dnia wszystkie dzieci wykonały Order Uśmiechu. Niech przez cały rok uśmiech gości na wszystkich twarzach: dzieci, nauczycieli, a także rodziców.