Światowy Dzień Postaci z Bajek

opublikowane: 7 lis 2016, 06:01 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 7 lis 2016, 06:03 ]

Dzień postaci z bajek

Dziś w grupie „Kangurki” odbył się „Światowy Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą.  Segregowały rekwizyty, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Przedszkolaki mogły poczuć się jak Kopciuszek przed balem wykonując zadanie rozdzielania ziarenek ryżu. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a czas spędzony na nauce poprzez zabawę bezcenny.