Skansen chleba

opublikowane: 16 lis 2016, 04:46 przez Przedszkole Karlino

Skansen chleba w Ustroniu Morskim to obiekt stylizowany na XIX-wieczną chatę, w której przede wszystkim można spróbować prawdziwego chleba, wypiekanego według staropolskich receptur. Grupa Kangurki 16. listopada odwiedziła ten wspaniały przybytek, aby się o tym przekonać. Dzieci miały okazję poznać historię produkcji chleba, obejrzały dziś już zabytkowe narzędzia pracy i urządzenia. Niesamowitą atrakcją była możliwość wypieku własnego “chlebka”, który po upieczeniu dzieci zabrały do domu. W oczekiwaniu na swoje wypieki, siedząc w niespotykanych już dziś ławkach szkolnych. Zwiedzając skansen doszukaliśmy się wielu ciekawych eksponatów między innymi żelazko z duszą, maselniczkę, cepy do młócenia zboża, żarna, ręczne krajalnice do chleba. W ramach poczęstunku wszyscy otrzymali nuggets'y z kurczaka, bułeczkę, słodką drożdżówkę i soczek. Było pysznie!