Puchatki robią sałatkę warzywną

opublikowane: 20 paź 2016, 05:10 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 20 paź 2016, 05:12 ]
Puchatki robią sałatkę warzywną
Z myślą o jarzynowych witaminkach dzieci z grupy Puchatki zrobiły sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy dostał fartuszek, tackę, nożyk i tak dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas pracy nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny.
Na koniec gotową sałatkę dzieci nałożyły na talerze, urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie przedszkolaki z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)