Pszczółki z wizytą na poczcie

opublikowane: 18 paź 2018, 09:33 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 19 paź 2018, 07:12 ]
Pszczółki z wizytą na poczcie.

18 października obchodzimy Dzień Listonosza i Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego grupa „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Bardzo miło przywitał nas Pan Naczelnik, który wyjaśnił dzieciom na czym polega praca na poczcie. Przedszkolaki  miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Poznały, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było wysłanie listu do Świętego Mikołaja. Dzieci zostały obdarowane upominkami w postaci pięknych książeczek za, które serdecznie dziękujemy .Ta miła niespodzianka wywołała bardzo dużo radości. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

.