Pszczółki poznają zawód operatora dźwigu

opublikowane: 23 kwi 2019, 01:04 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 23 kwi 2019, 01:05 ]
Poznajemy zawód operatora dźwigu

W ramach ogólnopolskiego programu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu” przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców i krewnych. W kwietniu dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedził tata Igi, pan Marcin który pracuje w Norwegii jako operator dźwigu. Pan Marcin podczas spotkania w ciekawy sposób przybliżył dzieciom na czym dokładnie polega praca operatora jednocześnie pokazując specyfikę pracy na przygotowanej prezentacji. Dzieci dowiedziały się że praca operatora zawsze związana jest z dużą odpowiedzialnością, przede wszystkim za bezpieczeństwo: zarówno własne, jak i wszystkich ludzi przebywających w zasięgu pracy dźwigu. Zawód ten wiąże się także z koniecznością pracy na wysokości, dlatego wykluczone jest, by podejmowały go osoby zmagające się z lękiem wysokości albo przestrzeni. Rekompensatą za tak odpowiedzialne zadanie są przepiękne widoki, które tata Igi uwiecznił dla nas na zdjęciach. Dużą frajdę sprawił dzieciom przygotowany „żuraw”, dzięki któremu każdy mógł spróbować jakiej precyzji ruchów wymaga ten zawód. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi za przygotowane spotkanie :)