Przedszkolaki w gabinecie stomatologicznym

opublikowane: 8 mar 2017, 04:28 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 8 mar 2017, 04:28 ]
W gabinecie stomatologicznym

W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny. Pani doktor Anna Kozłowska- Przytuła, mama Agnieszki i Iwonki z grupy "Maleństwa", powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała  o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a także "przejażdżka" w górę i w dół. Pani doktor zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane dyplomem Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły dyplom i kwiaty. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń  wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Pani doktor za ciepłe przyjęcie i  poświęcony czas.