Przedszkolaki oglądają musical

opublikowane: 12 sty 2018, 10:39 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 12 sty 2018, 11:49 ]
Obcowanie z różnymi formami sztuki wpływa pozytywnie na rozwój dzieci oraz kształtuje w nich poczucie wrażliwości estetycznej. Pamiętając o tych przesłankach, dzieci z najstarszych oddziałów przedszkolnych- grupy VI, VII, VIII, IX i X wybrały się do Teatru ,,Kryterium" w Koszalinie, gdzie mogły podziwiać występ w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Musical profilaktyczny na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena pt. ,,Nowe szaty króla", dostarczył małym widzom nie lada zabawy, ale przede wszystkim w sposób niebanalny i atrakcyjny przekazał morał oraz przesłanie edukacyjne. W scenicznej adaptacji utworu, pełnej tańca i  muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską, główny bohater próbując nadążyć za modą zapomina o tym, co jest naprawdę ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która towarzyszy mu podczas kolejnych przygód. Swą błyskotliwość i inteligencję okazuje komentując wydarzenia w żartobliwy i dowcipny sposób przy każdej nadarzającej się okazji. Niestety jest wciąż ignorowana i lekceważona ze względu na swój wygląd. Śledząc losy rozkapryszonego, nieroztropnego króla i jego wiernej  lamy, młodzi widzowie uświadomili sobie, że o wartości człowieka nie decyduje jego stan materialny, wygląd, czy zajmowana pozycja społeczna, ale to w jaki sposób traktuje innych.