Przedszkolaki na spektaklu ,,Nadchodzi Pipi"

opublikowane: 21 lut 2018, 21:43 przez Przedszkole Karlino
21. lutego w auli Karlińskiego Ośrodka Kultury dla naszych przedszkolaków po raz kolejny wystąpił Teatr TAK. „Nadchodzi Pipi” – to interaktywny spektakl dla dzieci z elementami języka angielskiego. Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Bohaterką jest Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka, która mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty. Podczas jego nieobecności Pippi bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny, postanawia skrócić tydzień, wywołując szamana z egzotycznego Laosu. Występ był dla naszych pociech nie tylko doskonałą okazją do wzbogacenia przeżyć estetycznych i zabawy, ale też poszerzania słownictwa z języka angielskiego.