Przedszkolaki na spektaklu

opublikowane: 25 sty 2017, 09:46 przez Przedszkole Karlino
Szeroko pojęta sztuka odgrywa niewątpliwie istotną w rozwoju społecznym i emocjonalnym dziecka, dlatego też nasze przedszkole dba o to, aby jak najczęściej stwarzać okazję do poszerzania doznań estetycznych naszych pociech. Tym razem dzieci z grup ,,Króliczki", ,,Żabki", ,,Prosiaczki", ,,Kłapouszki", ,,Tygryski", ,,Sówki" i ,,Puchatki" dnia 24go stycznia udały się do budynku białogardzkiego Liceum Ogólnokształcącego, gdzie mogły podziwiać spektakl w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Widowisko słowno- muzyczne oparte na znanej baśni H. Ch. Andersena pt. ,,Calineczka" dostarczyło naszym przedszkolakom niesamowitych wrażeń. Piękna scenografia, humor i ciekawe dialogi zachwyciły dzieci, które bawiły się znakomicie.Główna bohaterka przeżywała na scenie wiele przygód i perypetii, niekiedy niebezpiecznych i smutnych, ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie. Inscenizacja nie tylko zapewniła dzieciom świetną rozrywkę, ale również  była punktem wyjścia do takich ważnych wartości w życiu człowieka jak akceptacja, wytrwałość w dążeniu do celu oraz wiary w to, że dobro i miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody.