Projekt edukacyjny ,,Łosoś i spółka" w grupie Biedronki

opublikowane: 24 kwi 2019, 10:29 przez Przedszkole Karlino
Projekt edukacyjny ,,Łosoś i spółka"

W środę 17 kwietnia Biedroneczki gościły w swojej sali Panie z projektu edukacyjnego „Łosoś i spółka”, mającego na celu kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego. Celem projektu jest także kształtowanie świadomości prośrodowiskowej dotyczącej różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie. Na początku dzieci otrzymały koszulki tematyczne. Później przystąpiliśmy do zajęć z wykorzystaniem makiety rzeki Parsęty. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami ryb zamieszkujących rzeki oraz różnorodnością roślin. Omówione zostały także sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska. Podczas warsztatów dzieci na chwilę zamieniły się w prawdziwych wędkarzy i miały okazję łowić ryby.  Każde dziecko otrzymało wydane w ramach projektu książeczki-kolorowanki edukacyjne „Łosoś i spółka” oraz „Podwodne przygody węgorza Grzegorza”.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i ciekawe zajęcia.