Prima aprilis

opublikowane: 3 kwi 2019, 12:09 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 3 kwi 2019, 12:11 ]

PRIMA APRILIS

Prima aprilis odbył się 1 kwietnia u biedroneczek. Wszyscy znamy tę tradycję robienia sobie żartów, dlatego też Pani Biedroneczek postanowiła sobie z naszych dzieci pożartować.  Przedszkolakom zabawa się spodobała, dlatego też szybko odpłaciły równie śmiesznymi psikusami. Dzień wesoło zaczęliśmy od „dobranoc” zamiast „dzień dobry” a do śniadania zamiast „samczego” było „dziękuje”.  Doskonale w temat żartów wprowadził nas wiersz J. Tuwima „ Cuda i dziwy” .Poza tym odbył się także konkurs dziwnego chodzenia oraz „głupich” min. W nagrodę za piękną pracę na zajęciach, z papierków dzieci odwinęły pyszne winogrona zamiast cukierków. Najwięcej śmiechu było jednak jak dzieci winogronowymi częstowały Panią Kasię i Panią Anie. Myliły nam się też imiona Gabrysia była Krysią, grupa pszczółek kangurkami.  Zwróciliśmy jednak uwagę na to, że mimo wszystko z nie wszystkiego żartować można i poznaliśmy przysłowie „Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe”. Oby każdego dnia było nam tak wesoło.  Przecież śmiech to zdrowie .