Poznajemy zawód fryzjera

opublikowane: 31 mar 2019, 10:27 przez Przedszkole Karlino
Dzieci z grupy Pszczółki miały przyjemność gościć panią Martę mamę Klary, wykonującą zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy zawody i zainteresowania rodziców. Pani Marta opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Następnie wykonała wymyślne fryzury wszystkim dzieciom. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. „irokez”, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: fale, loki, kolorowe lakiery lub z brokatem. Nasz gość przygotował dla wszystkich przedszkolaków upominki, za które bardzo dziękujemy. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za wspólnie spędzony czas i zaprezentowanie swojej pasji i zawodu.