Poznajemy różne zawody

opublikowane: 20 mar 2017, 06:56 przez Przedszkole Karlino

Poznajemy różne zawody

Wybór zawodu jest trudnym zadaniem dla każdego człowieka, jednak pasje rozwijają się już od dzieciństwa, jeśli tylko są ku temu warunki. Aby naszym przedszkolakom stworzyć okazje do zapoznania z różnymi dziedzinami życia postanowiliśmy w ramach tygodnia „Poznajemy różne zawody” odwiedzić zakłady pracy naszych rodziców, a także inne instytucje.

W poniedziałek odwiedziliśmy Regionalne Centrum Turystyki i Sportu „Homanit Arena”. Pani Emilia Filipowicz prywatnie mama Krzysia oprowadziła nas po obiekcie, a także w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy.  Wspólnie zwiedziliśmy halę, a dzięki uprzejmości mamy Krzysia  mogliśmy zajrzeć w każdy zakątek. Tego dnia Pani Emilia przygotowała dla nas szereg atrakcji. Dzieci zostały zaproszone na warsztaty plastyczne, podczas których malowały gliniane ptaki, skorzystały z atrakcji „Małpiego gaju”, jechały prawdziwą windą, zobaczyły siłownię, kort do gry w squash’a, rozwijały tężyznę fizyczna ćwicząc na hali sportowej. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek, kolorowankę z wizerunkiem obiektu oraz wytwór swojej ciężkiej pracy.

Następnie nasze przedszkolaki odwiedziły placówkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie. Pan strażak Wojciech Nizioł zaprezentował nam swoją jednostkę.  Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przejechania się wozem strażackim, założenie na siebie podstawowego ekwipunku strażaka, zwiedzenie jednostki, a także możliwość posłużenia się strażacką sikawką. Pan Wojciech małych strażaków nagrodził upominkami w postaci breloczków oraz przypinek z logiem straży pożarnej.

Kolejnym miejscem do którego postanowiliśmy się wybrać był Klub Sportów Walki. Pan Radomir Obruśniak prywatnie wujek Borysa wraz z Panem Mateuszem Polskim  postanowili zorganizować dla naszych podopiecznych trening superprzedszkolaka. Dzieci zapoznały się z podstawowymi przyrządami sportowymi, poznały zasady fair play w zawodzie boksera, a przede wszystkim wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, podczas których rozwijały swoja tężyznę fizyczną oraz zaspokajały potrzebę ruchu. Przedszkolaki spisały się doskonale, wykonały trening, a w nagrodę każdy otrzymał złoty medal.

W tym miejscu grupa Kangurki wraz z wychowawcą chcieliby serdecznie podziękować wszystkim dzięki, którym tydzień pod hasłem „Poznajemy zawody” stał się niezapomniany, a przede wszystkim za zaangażowanie i cierpliwość prowadzących spotkania :)