Powitanie wiosny

opublikowane: 22 mar 2017, 06:48 przez Przedszkole Karlino

Powitanie wiosny

22 marca przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie dzieci zebrały się, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę. Grupa Sówki przygotowała dla swoich kolegów wiosenne przedstawienie. Przedszkolaki śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz prezentowały wiosenny taniec.  Mali aktorzy spisali się na medal. Celem spotkania było integrowanie społeczności dziecięcej, zapoznawanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. W przedszkolu zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ każda grupa przybrała  barwy nadchodzącej wiosny. Wszyscy pożegnali Marzannę, która odeszła do „Krainy wiecznych śniegów” i wróci do nas dopiero za rok. Przedszkolaki przemaszerowali kolorowym korowodem ulicami miasta. W ten sposób opuściła nas zima i powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem, piosenką i radosnymi okrzykami. Od razu jak za sprawą czarodziejskiej różdżki w naszym ogrodzie przedszkolnym zrobiło się wiosennie i kolorowo.