Bez nazwy‎ > ‎

Powiatowy konkurs wiedzy o Polsce ,,Kocham Cię Polsko"

opublikowane: 28 lis 2018, 05:27 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 29 lis 2018, 12:00 ]
,,Kocham Cię Polsko"

28. 11.18w aulii Karlińskiego Ośrodka Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko” Pięć drużyn z Powiatu białogardzkiego zmagało się z konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę o naszej Ojczyźnie. Zjawiły się u nas przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Białogardzie, przedszkolaki z Daszewa, Karwina, Karścina oraz Przedszkola Miejskiego w Karlinie. W trakcie ośmiu konkurencji dzieci popisały się wiedzą dotyczącą legend, bezbłędnie rozpoznały symbole Polski. Dzieci wykazały się również zdolnościami plastycznymi kolorując bezbłędnie każdy swój herb. Wielką radość sprawiła dzieciom konkurencja, w której OZOBOTY wylosowały im konkurencję sportową. Zielone i czerwone znaki przydały się do oznaczania zdań fałszywych i prawdziwych. Dzieci doskonale znają Godło Polski, które bardzo sprawnie ułożyły z puzzli.  Ostatnia konkurencja wykazała wiedzę dzieci o mapie Polski, na której bezbłędnie oznaczyły takie elementy jak morze, góry, Warszawę, Kraków, oraz nasze miasta Karlino i Białogard. Konkurs zakończył się obradami jury, która stwierdziła, iż wszystkie dzieci zdobyły wiedzę o Ojczyźnie i zasłużyły na puchary, dyplomy i prezenty.