Wycieczka do sklepu zoologicznego

opublikowane: 21 lis 2016, 05:52 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 21 lis 2016, 05:59 ]
W dniu 17 maja dzieci z grupy Puchatki wybrały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Na miejscu czekała na przedszkolaków pani Monika Dudzik, która miło wszystkich powitała, zapoznała ze wszystkimi zwierzętami w sklepie i przybliżyła ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Kto był odważny, mógł dotknąć i pogłaskać niektóre z nich.
Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły akwaria wypełnione najróżniejszymi kolorowymi rybkami i roślinami. Dużą ciekawość wzbudziły także klatki z gryzoniami. Dzieci obejrzały również różne akcesoria dla zwierząt, zarówno małych i tych dużych tj.: karma, witaminy, zabawki, miski, smycze, posłania, a nawet ubrania. Pani sprzedawczyni opowiedziała nam jak należy opiekować się różnymi zwierzętami. Na zakończenie wizyty Pani Monika obdarowała każde dziecko paczuszką ze słodyczami oraz kolorowankami ze zwierzętami z jej sklepu. Pełni nowych wrażeń i informacji starszaki wróciły do przedszkola.
A w kąciku morskim pojawiła się zakupiona w sklepie złota rybka, która ma spełniać dziecięce życzenia.

DZIĘKUJEMY PANI MONIKO.