Pasowanie na starszaka

opublikowane: 4 lis 2017, 11:09 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 4 lis 2017, 11:10 ]
Pasowanie na starszaka

Dnia 3. listopada w Karlińskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste ,,pasowanie na starszaka". W uroczystości wzięli udział najstarsi członkowie społeczności przedszkolnej: ,,Żabki", ,,Prosiaczki" oraz ,,Sówki". Dzieci wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością w inscenizacji, prezentując swoje umiejętności wokalno- recytatorskie. Na nic zdały się czary Muchomorka, który próbował zakłócić przebieg pasowania rzucając na przedszkolaków zaklęcie. Dzięki pomocy Niedźwiedzia, Wietrzyka Psotnika oraz Rodziców, którzy z uśmiechami na twarzach wypili jakże kwaśny sok z cytryny, złe czary zostały odwrócone,a dzieci mogły złożyć oficjalną przysięgę. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, pani Dyrektor wraz z burmistrzem miasta Karlino dokonali pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na starszaka”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piękne upominki. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i ich najbliższych. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola. Naszym pociechom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.