Pasowanie na przedszkolaka

opublikowane: 24 lis 2016, 07:28 przez Przedszkole Karlino

Pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie pani dyrektor jako Pani Jesień przy pomocy czarodziejskiej różdżki dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, uroczego misia i kotylion z logo przedszkola. Po uroczystym pasowaniu wszyscy uczestnicy wspólnie bawili się przy piosenkach. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, paniom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!