Owocowy Dzień

opublikowane: 6 paź 2016, 07:18 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 6 paź 2016, 07:19 ]

Grupa „Żabki” własnoręcznie przygotowała prawdziwą bombę witaminową, w skład której wchodziły przyniesione przez dzieci różne, polskie i egzotyczne owoce. Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki w sali znaleźli się sami kucharze i kucharki. Krótka pogadanka, fartuchy i nic innego jak zakasać rękawy i do dzieła. Dzieci same wiedziały, że najpierw należy dobrze umyć ręce oraz owoce. Przy stolikach zaczęła się prawdziwa magia – zapach krojonych owoców roznosił się po całej sali, miski szybko się napełniały, a dzieci nie mogły doczekać się zjedzenia własnej sałatki. Jeszcze tylko doprawić cytrynką, wymieszać i gotowe! Radości w jedzeniu dodała też mała piramidka z bitej śmietany. A owocowy dzień dalej się nie skończył… Po zjedzeniu sałatki – kolorowanie, wycinanie i przyklejanie papierowych owoców. Dzieci bez żadnego problemu wiedziały jak nazywają się wyklejane owoce i na czym rosną. Brawa dla naszych wspaniałych kucharzy.