Aktualności‎ > ‎

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

opublikowane: 6 paź 2019, 00:47 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 6 paź 2019, 00:47 ]
W roku 2019 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszym przedszkolu również włączyliśmy się aktywnie w to wydarzenie pod hasłem: "Jesienne głośne czytanie". Młodsze przedszkolaki wysłuchały bajki Doroty Skwark, którą w bajkowy sposób przeczytała Pani Sylwia. To bajka opowiadająca o jeżyku, który chciał być samotny i przez to był bardzo niemiły dla leśnych zwierzątek. Z czasem zrozumiał jednak , że przyjaiele to skarb. W końcu przeprosił wszystkie zwierzątka za swoje zachowanie. "Jesień" Małgorzaty Strzałkowskiej z kolekcji ABC- uczę się, opowiada otym, jak przemijają miesiące i pory roku. Jesień, która nadeszła przyniosła wiele zmian w przyrodzie. To kolekcja edukacyjna dla dzieci od 3 do 7 lat.

Grupy starsze wysłuchały opowiadania "Pani Jesień" w połączeniu z projekcją multimedialną przygotowaną przez Panią Anię. Zwierzęta leśne przygotowywały się do zimy. Jednak dwa małe zajączki nigdy nie widziały jesieni. Dopytywały zwierzęta leśne:" Kto to jest ta Pani Jesień"?        W końcu odpowiedź nadeszła w piosence incenizowanej ruchem "Idzie Jesień". Dzieci zachęcone do wyrażania obrazów jesieni w różnych formach plastycznych, wróciły do swych sal.

Grupy starsze