ODKRYWAMY DINOZAURY

opublikowane: 18 mar 2017, 05:02 przez Przedszkole Karlino

Odkrywamy Świat Dinozaurów

Poniedziałek, czyli „Dinozaury w przedszkolu”

W sali Żabek od samego rana gościły przeróżne dinozaury, dzięki którym, dzieci zyskały nie małą wiedzę na temat dinozaurów i ich świata. Zajęły się ich poznawaniem i liczeniem, a nawet zamieniły się w groźne dinozaury. Jednak najfajniejsza okazała się praca – zadaniem dzieci było dobrać się w zespoły tak, aby dopasować i pomalować wspólnego dinozaura. Było wiele emocji i radości, a z tego wszystkiego powstały piękne prace, choć nie było to łatwe zadanie. A dinozaury zostały na noc w przedszkolu…

 Wtorek, czyli „Jesteśmy paleontologami”

Już, jako eksperci od dinozaurów, Żabki zajęły się ich odnajdywaniem. Fajna, choć trudna i czasochłonna praca zajęła młodym paleontologom nie tylko sporo czasu, ale także pochłonęła ich całą uwagę, ponadto trzeba było wiedzieć, czyje kości skrywała ziemia, ale mali odkrywcy od razu znali odpowiedź. Nie lada wyzwaniem była rekonstrukcja kości budzącego grozę Tyranozaura… Pracę zespołową młodych naukowców można ocenić na 6+, a ich dzieła godne są miejsca w muzeum!

 Czwartek, czyli „Skamielinowa pamiątka”

Na czwartkowych zajęciach dzieci podsumowały swoją wiedzę dotyczącą świata dinozaurów. Nie tylko bez problemu je rozpoznawały, ale również nazywały, grupowały, liczyły, układały wg wielkości, opisywały środowisko, w którym żyły i okoliczności ich wyginięcia. To był również kolejny dzień sprawdzający pracę zespołową grupy. W dobranych zespołach układały dinozaurowe puzzle oraz łączyły nazwy dinozaurów z odpowiednim zdjęciem. Na koniec każdy z młodych paleontologów mógł zrobić sobie skamielinową pamiątkę – odcisk dinozaura w masie solnej. 

Comments