Mobilne Planetarium

opublikowane: 5 mar 2018, 03:31 przez Przedszkole Karlino

Planetarium

W piątek 2. marca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium ANTARES. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz wszystkim, bez wyjątku dostarczył wiele kosmicznych wrażeń.