Mały Patriota

opublikowane: 10 lis 2016, 03:43 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 10 lis 2016, 03:47 ]
Mały Patriota

Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać małym dzieciom, ale w naszym przedszkolu takich tematów nie brakuje. Ważne, żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób .
Na zajęciach dzieci z grupy Puchatki zdobyły wiedzę na temat losów naszej ojczyzny oraz utrwaliły znajomość Hymnu Państwowego, wyglądu flagi i godła. Podnosząc powagę tego święta, przedszkole zostało udekorowane symbolami i barwami narodowymi. Nie zabrakło też recytacji wiersza Władysława Bełzy
„Katechizm polskiego dziecka”.
8 listopada w holu szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości przygotowany przez uczniów. Puchatki zostały zaproszone na występy starszych koleżanek i kolegów. Wszystkie dzieci miały przypięte kotyliony w barwach narodowych: biało-czerwonych.
Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewały Hymn Polski.
Uwieńczeniem zajęć o tematyce historycznej u Puchatków było zapalenie zniczy pod pomnikiem i na grobie zbiorowym na cmentarzu.
W ten sposób umożliwiamy dzieciom nabywanie poczucia przynależności narodowej i kształtujemy właściwe postawy już od najmłodszych lat. Uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość,uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.