Magiczne słowa

opublikowane: 30 lis 2016, 06:37 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 30 lis 2016, 11:31 ]

29.11.2016 odbył się kolejny teatrzyk pt. Magiczne słowa. Tym razem aktorzy podczas inscenizacji przypomnieli dzieciom znaczenie trzech magicznych słów: proszę, przepraszam i dziękuję. 
Podczas spektaklu przedszkolaki poznali cztery bajkowe postacie: mądrego i statecznego Króla, psotnego i wesołego Zajączka, grzecznego i odpowiedzialnego Królewicza oraz podstępnego i złośliwego czarodzieja Rumburaka. Akcja toczyła się w pięknej scenerii na leśnej polanie pod zamkiem królewskim. 
Czarownik Rumburak próbował przechytrzyć naiwnego Zająca, aby osiągnąć swój podstępny cel. Obiecał mu pyszne marchewki w zamian za uzyskanie od Królewicza czarodziejskiego pierścienia. Zając zorientował się jednak, że Rumburak jest zły a on nie chciał wyrządzić krzywdy swojemu przyjacielowi. Po wielu perypetiach bohaterów w końcówce spektaklu dzieci wraz z Zającem doprowadziły do przemiany czarownika w postać pozytywną. Wszystko działo się za sprawą mądrych rad i uwag wychowawczych Króla oraz czarodziejskiej mocy trzech słów. 
Comments