Kamieniołomy

opublikowane: 26 kwi 2017, 05:19 przez Przedszkole Karlino

Dziś przedszkolaki stanęły przed niezwykle trudnym zadaniem. W Regionalnym Centrum Turystyki i Sportu odbyły się warsztaty o nazwie „Kamieniołomy”. Były to „zajęcia archeologiczne”. Dzieci miały możliwość poznania na czym polega praca archeologa, a także spróbowania swoich sił w poszukiwaniu skarbów z dawnych lat. Przedszkolaki za pomocą narzędzi używanych przez archeologów wykopywały skamieliny prastarych dinozaurów z pasku, a następnie malowały ich odlewy z gipsu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli spróbować tego osobiście, a znalezienie skarbów w piasku przyniosło im wiele radości. Przedszkolaki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniosły się do „miasteczka Flinstonów”, gdzie mogli spędzić czas w prastarym „samochodzie” z tamtej epoki. Wszystkim podobała się zabawa w archeologa, a uwieńczeniem zajęć były harce w Małpim gaju.