Zabawy w ramach innowacji- grudzień

opublikowane: 1 sty 2018, 13:00 przez Przedszkole Karlino   [ zaktualizowane 1 sty 2018, 13:00 ]

Miesiąc grudzień był dla naszych przedszkolaków bardzo pracowity. Pomimo przedświątecznych przygotowań dzieci znalazły czas na rozwój swoich pasji i zainteresowań:
  • Puchatki rozwijały umiejętności manualne tworząc świąteczne ozdoby.
  • Tygryski miały możliwość poznać na własnej skórze metodę masażyków wg. Marty Bogdanowicz.
  • Kłapouszki rozwijały umiejętności aktorskie podczas realizacji reklamy produktów sklepu Kaufland o tematyce świątecznej oraz wystąpiły w przedstawieniu dla rodziców pt. "Wesoła zgraja Świętego Mikołaja".
  • Dzieci z grupy Pszczółki na zajęciach muzyczno-ruchowych twórczo wykorzystywały niekonwencjonalne przedmioty. Wrażliwość muzyczną kształtowały podczas zabaw z balonami i wstążkami natomiast gazety, pudełka, piórka, gąbki urozmaiciły ćwiczenia gimnastyczne. Kącik muzyczny wzbogaciliśmy o samodzielnie wykonane bębenki.
  • Biedroneczki każdego dnia odcinając mikołajową brodę sprawdzały ile grudniowych dni już minęło oraz przeliczały ile dni pozostało do świąt. Eksperymentując dowiedziały się co pływa, a co tonie oraz które przedmioty są ciężkie a które lekkie.
  • Kangurki tworzyły z masy ceramicznej ciekawe zawieszki na choinkę, a także poznały nową technikę plastyczną jaką jest stemplowanie.
  • Króliczki w ramach innowacji pedagogicznej zbudowały karmnik dla ptaków, aby nie były głodne zimą oraz wyhodowały prawdziwy kryształ z roztworu wody i soli a przy tym świetnie się bawiły.
  • Prosiaczki w ramach warsztatów teatralnych przygotowały Jasełka.
  • Sówki realizowały innowację matematyczno- logiczną korzystając z elementów metody Gruszczyk- Kolczyńskiej, pedagogiki zabawy oraz ćwiczeń   grafomotorycznych według Hany Tymichowej.  Głównym założeniem było rozwijanie pojęć matematycznych oraz doskonalenie sprawności graficznej, porządkowanie zbiorów wg wzrastającej liczby elementów,  posługiwanie  się określeniami; na, pod, za, przed, obok, posługiwanie  się liczebnikami głównymi i porządkowy oraz rozwija nie logicznego  myślenia.
  • Żabki skupiły się na improwizacjach plastycznych, między innymi na tworzeniu dzieł do muzyki klasycznej Jana Sebastiana Bacha. Rysując tańczyły i ćwiczyły z wykorzystaniem metody gimnastyki twórczej L. Labana.