Aktualności‎ > ‎

Gimnastyka dla smyka

opublikowane: 20 mar 2020, 01:36 przez Przedszkole Karlino

    "Wiek przedszkolny to właściwy czas, by kształtować dobre nawyki zdrowotne. Kilkuletnie dzieci najczęściej bardzo chętnie biegają, skaczą i uczestniczą w różnorodnych zabawach ruchowych. Naturalną, charakterystyczną dla wieku przedszkolnego, potrzebę aktywności fizycznej nazywa się niekiedy „głodem ruchu”."

    Pracując z Waszymi dziećmi doskonale wiemy, że zdarza im się nie usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, w związku z obecną sytuacją #zostanwdomu ,mamy na dziś propozycje zabaw ruchowych dla przedszkolaków jak i Rodziców. Aktywne spędzanie czasu, to świetny sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych,rozwijanie umiejętności ruchowych oraz dobrą zabawę! :) Poniżej kilka przykładów zabaw, które Wasze dzieci pewnie doskonale znają, link do gry ruchowej online oraz na koniec ciekawy artykuł.

Przykładowe zabawy:
-Jaś - Dwie osoby stojące naprzeciw siebie rzucają do siebie piłkę. Trzecia osoba ustawia się twarzą do rzucającego i próbuje przechwycić piłkę. Może to zrobić wtedy, gdy rzut będzie niecelny i piłka upadnie, lub gdy, podskakując wysoko, złapie ją. Kiedy „głupi Jaś” przechwyci piłkę, zamienia się miejscem z dzieckiem, które właśnie rzucało.

-Podawanie piłki górą - Dzieciaki siedzą w rozkroku na ławeczce, jedno za drugim tyłem do siebie. Pierwsze dziecko podaje górą pikę następnemu, a ono przekazuje ją kolejnemu, aż do samego końca.

-Celowanie - Ustawiamy na środku placu dużą piłkę (najlepiej do koszykówki). Metr od niej rysujemy linię, na której stają rzucające dzieci. Każde dziecko otrzymuje małą piłkę, którą stara się trafić w dużą. Po dwóch kolejkach staramy się zwiększyć odległość.

-Tor przeszkód - Możesz na drodze przejazdu dzieciaków poustawiać krzesła, kosze na śmieci, duże zabawki, skrzynki. Miej ze sobą stoper, żeby mierzyć czas przejazdu małym sportowcom. (Jeśli warunki domowe na to pozwalają :) )

Gra ruchowa online:
https://wordwall.net/…/em…/982a6ee6774b4e4c808441ea6f4aa9ae…

Artykuł:
https://zdrowyprzedszkolak.pl/…/aktywno%C5%9B%C4%87-fizyczn…

Udanej zabawy!

Comments