Dzień Życzliwości Puchatków

opublikowane: 22 lis 2016, 03:07 przez Przedszkole Karlino
„W dniu życzliwości życzymy wszystkim uśmiechu i radości” – takie przesłanie towarzyszyło wszystkim dzieciom z grupy Puchatki w czasie obchodów Światowego Dnia Życzliwości. Aby mały człowiek nie wyrósł na dużego egoistę, trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych.
W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z kółka teatralnego. Samodzielnie wykonały ordery życzliwości oraz uśmiechnięte buźki dla swoich bliskich. Były też wspólne zabawy z uczniami z klasy I i wzajemne odwiedziny, gdzie nie zabrakło i czegoś słodkiego.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.